بعد از خواندن مطلب، صلوات فراموش نشود!

طرح سوال، پاسخ به سوالات

توجه : تا اطلاع ثانوی از پاسخ دادن به سوالات معذوریم!

سوالات خود را در زمینه بیمه تامین اجتماعی:
1. در قسمت نظرات ذیل بنویسید؛
2. برای دریافت پاسخ به همین صفحه مراجعه نمائید؛
3. در صورت لزوم برای طرح سوال در همان قسمت قبلی، سوال جدید را مطرح بفرمائید؛
4. در هر صفحه تنها 20 سوال اخیر نمایش داده می شود و برای پیگیری سوالات خود به صفحات قبلی مراجعه کنید.
5. سوالات دریافتی پذیرفته و نمایش داده می شود. اما پاسخ سوالات در فرصت های بعدی ارائه می شود.
سعی می شود به سوالات در اسرع وقت پاسخ داده شود. دقت داشته باشید که اینجانب کارمند واحد درآمد می باشم لذا به تمام مقررات تامین اجتماعی آشنایی کامل و همه جانبه ندارم.
از همکاران عزیز سازمانی که به این سایت مراجعه می نمایند؛ استدعا دارم بنده را از نظرات کارشناسی خود بی نصیب نفرمایند.
در این سایت قوانین و مقررات تامین اجتماعی و ایده های شخصی خود را منتشر می کنم … پاسخ سوالات را در حد معلومات و تجربیات کاری خودم می دهم و لزوما بعنوان متن قانون یا رویه کاری به حساب نمی آید. پاسخ سوالات به صورت دوره ای (روزانه یا هفتگی) به روز می شود.

در ضمن این سایت هیچ گونه وابستگی سیاسی، اقتصادی به سازمان، نهاد یا ارگان دولتی و غیر دولتی ندارد و کاملا شخصی می باشد.

درباره مجید درویشی شاهکلائی

كارمند؛ فارغ التحصیل رشته ریاضی؛ در این سایت مقررات تامین اجتماعی و ایده های شخصی خود را منتشر می كنم … پاسخ سوالات را در حد معلومات و تجربیات كاری خودم می دهم و لزوما بعنوان متن قانون یا رویه كاری به حساب نمی آید. این سایت هیچ گونه وابستگی سیاسی، اقتصادی به سازمان، نهاد یا ارگان دولتی و غیر دولتی ندارد و كاملا شخصی می باشد.

577 دیدگاه

 1. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای درویشی، پدر بنده اخیرا با سابقه 31/5 سال پرداخت حق بیمه بازنشسته شده و از آنجا که حداقل حقوق را پرداخت میکردند بیمه نیز همان حداقل حقوق را پرداخت میکند در صورتیکه بیش از 30 سال حق بیمه پرداخت شده. لطفا راهنمایی بفرمایید . با تشکر

  • مجید درویشی شاهکلائی

   سلام. روش محاسبه مستمری بازنشستگی را در اینجا توضیح داده ایم: http://socialsecurity.ir/?p=114
   اگرچه که سابقه ایشان بیشتر از 30 سال است اما دقت داشته باشید که متوسط حقوق ایشان(که از حداقل امسال نیز کمتر است!) در میزان سابقه ضرب و بر سی تقسیم می شود. لذا علت پرداخت حداقل امسال این است که این محاسبه از حداقل سال نیز کمتر می شود!
   سابقه بیشتر از 30 سال هنگامی مفید فایده است که میانگین دستمزد از حداقل بالاتر باشد. در آن صورت تاثیر سابقه بیشتر از سی سال را می توان مشاهده نمود.
   به عنوان مثال اگر میانگین دستمزد دوسال اخر بیمه شده ای بشود 800 هزار تومان و 1.5 سال اضافه بر سی سال سابقه داشته باشد، به میزان 5 درصد (40 هزار تومان) مستمری را بالاتر می برد.

 2. سلام میخواستم بپرسم مدت زمانی که از مرخصی زایمان استفاده میکنیم جزو سابقه بیمه محاسبه میشود

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>